Skip Navigation
 

Projekty

Dwudniowe szkolenie z zakresu adaptacji kulturowej dla Wietnamczyków w Warszawie

W dniach 28-29 marca br. (piątek, sobota) w godzinach 8.30 – 17.00 w sali konferencyjnej w Centrum Handlowym ASEANPL (Wólka Kosowska) odbyło się bezpłatne, dwudniowe szkolenie w zakresie przygotowania warszawskich Wietnamczyków do pobytu i pracy w Polsce. Szkolenie współorganizowały trzy podmioty:

- Instytut Spraw Publicznych (Program Migracji i Polityki Wschodniej, www.isp.org.pl),

- Fundacja Centrum Promocji Miast (Program „Kolorowa Warszawa – Rozwój Poprzez Integrację”, www.miasta.org.pl),

- Urząd Gminy Lesznowola (www.lesznowola.pl).

Szkolenie obejmowało różne aspekty dotyczące adaptacji kulturowej, źródeł i konsekwencji stereotypów oraz metody rozwiązywania konfliktów (wynikających z różnic kulturowych). Szkolenie było częścią międzynarodowego projektu pt. "Eksperyment w integracji imigrantów", którego celem jest aktywizacja głównych grup cudzoziemców w aglomeracji warszawskiej. Szkolenie było prowadzone w języku polskim przez zespół doświadczonych psychologów, przy udziale wyszkolonych tłumaczy wietnamskich.

Udział w szkoleniu był całkowicie bezpłatny (finansowany przez Instytut Spraw Publicznych ze środków funduszu Interreg). Ze względu na warsztatową formułę zajęć, w szkoleniu wzięło udział 14 przedsiębiorców wietnamskich (decydowała kolejność zgłoszeń, chętnych do udziału w projekcie było ponad 100 osób). Każdy z uczestników otrzymał po zakończeniu projektu certyfikat poświadczający udział w szkoleniu.

Wierzymy, że umiejętności nabyte w trakcie szkolenia wzbogaciły wiedzę uczestników i będą dla wietnamskich przedsiębiorców użyteczne w codziennej pracy zawodowej i w życiu prywatnym.

Ze względu na duże zapotrzebowanie i sukces w/w. projektu, planujemy kolejne edycje warsztatów (połączonych z nauką języka polskiego).

Hoang Dong Quang
Prezes Rady Fundacji Centrum Promocji Miast
 
 
« powrót|drukuj